Proč každý toužíme po štěstí, ale když je na dosah ruky, začneme hrát? Štěstí je velmi prchlivé. Štěstí zahrnuje dokonalou symbiózu mezi člověkem a _________.

Doplnit můžeme cokoliv.

Základní pravidlo pokrové partie zní, kdo zůstane poslední ve hře, vyhrává. Cílem hry je vyřadit všechny soupeře. V životě je náš největší soupeř štěstí. A v momentě, kdy už je na dosah, tak začneme hrát. Rozjedeme životní partii a vsázíme na jednu kartu. Čekáme. Dorazí nám královna do páru? Získáme full house? Ano, můžeme vyhrát. Může přijít královna, ale štěstí může mít Royal flash.

Cílem života není porazit štěstí. Cílem je to štěstí prožít.

 

Kdo je určovatel štěstí? MY! Jen my sami si řekneme, zdali jsme šťastní. Pokud budeme chtít stále víc, nikdy šťastní nebudeme.

Jediní, kdo nám hází v životě klacky pod nohy jsme my sami.

Categories: Myšlenky

0 thoughts on “Život není poker”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts

Myšlenky

31. prosinec

Proč staří lidé zapškávají? Jsou protivný, nesouhlasí se světem. Všechno je dnes špatné. „…jó, to když byli mladí, svět byl mnohem lepší místo, dnes svět stojí za houby.“ Podobné řeči často slýcháme od nervózních důchodců téměr Read more...

Myšlenky

Snadné

Čas se krátí příliš rychle, než abychom hráli s rozdanými kartami. A jednodušší než hrát podle zavedených pravidel je napsat si vlastní. Je to tak snadné.

Myšlenky

Blog?

Nepíšu pro vás, píšu pro sebe. Tímhle blogem nechci změnit svět. Píšu proto, že chci.